0

Każdy, kto chciałby polatać nad miastem czy nad miejscowością, w której mieszka, samolotem może to zrobić bez większych przeszkód. Wystarczy jedynie wybrać się do najbliższego aeroklubu. To wydaje się być banalnie proste, ale w rzeczywistości nie jest tak do końca. Ponieważ do latania muszą być odpowiednie warunki. Nie mniej jednak za pieniądze można spokojnie wynająć samolot wraz z pilotem. Takie komercyjne loty krótkodystansowe można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego właśnie chcielibyśmy Wam podpowiedzieć kilka pomysłów do czego mogą one Wam posłużyć. Przede wszystkim samoloty wynajmuje się w celach rekreacyjno – turystycznych. Na pewno widok każdego miejsca z góry zapiera dech w piersiach. Małe awionetki do wynajęcia nie osiągają takich wysokości jak samoloty rejsowe, ale osiągają wystarczający pułap do tego, żeby widoki były naprawdę cudowne i niezapomniane. Dlatego każdy powinien przemyśleć, czy nie warto wydać te kilkaset złotych za wynajęcie takiej awionetki wraz z pilotem na przeżycie niezapomnianej przygody. A niewątpliwie możliwość zobaczenia własnego miejsca, w którym się żyje, z kilkuset metrów wysokości to jedno z najlepszych w życiu przeżyć.
Awionetkę z pilotem można wynająć na godzinę, ponieważ dłuższy lot może być już nudny a poza tym takie samolociki mają też ograniczony zasięg latania bez przerwy ze względu na rozmiary baku i ilości zatankowanego paliwa. Jeśli jednak nie chcemy latać sami możemy sobie zamówić film nakręcony z pokładu takiego latającego nad nami samolotu. Kamerka jest przymocowana do zewnętrznej części samolotu a takie filmy coraz częściej zamawia się na wesela. Samoloty wynajęte wraz z pilotem najczęściej jednak wykorzystuje się w celach reklamowych. Do samolotów montuje się wówczas z tyłu ogromny napis, który podczas latania bardzo ładnie rozkłada się na niebie. Dzięki temu taki wielki napis reklamowy widoczny jest bez problemu z ziemi i to z naprawdę dalekiego zasięgu. Co więcej, każdy kto się decyduje na taką reklamę musi się liczyć z tym, że jest bardzo ograniczona liczba znaków, które w tej reklamie można umieścić. Większość firm specjalizujących się w wynajmowaniu awionetek w celach reklamowych akceptuje maksymalnie trzydzieści pięć znaków.
Wynajęcie samolotu z pilotem to też bardzo ekstrawagancki i ciekawy sposób na wyznanie komuś miłości, uświetnienie jakiejś ważnej daty czy rocznicy albo, co jeszcze lepsze, to doskonały sposób na oświadczyny. Wyznanie miłości połączone z pytaniem o rękę to w ostatnich latach coraz częstszy powód, dla którego ludzie decydują się na wynajęcie samolotu. My jednak zachęcamy do tego, żeby samemu na własne oczy przekonać się o tym, jak pięknie jest lecieć kilkaset metrów nad ziemią. Warto zobaczyć jak piękne jest miejsce w którym żyje i jak maleńkie jest wszystko, kiedy patrzy się na to z góry. Jeżeli zdecydujecie się na taką przyjemność to najbliższy aeroklub znajdziecie z łatwością w internecie. Pamiętajcie jednak, że na takie turystyczne loty po okolicach są całkiem spore kolejki, dlatego warto zapisać się na taki lot z bardzo dużym wyprzedzeniem.