0

Ta dyscyplina z rodziny sportów ekstremalnych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wielu ludzi spragnionych jest wrażeń, potrzebują podwyższenia poziomu pobudzającej adrenaliny. Takie skutki gwarantują właśnie skoki spadochronowe. Nie tylko młode i głodne życia, dopiero poznające wszystkie jego smaki, osoby korzystają z takich atrakcji. Coraz częściej można spotkać dojrzałą, energiczną panią po sześćdziesiątce lub starszego mężczyznę, którzy od dawna marzyli o oddaniu skoku ze spadochronem i zrobili sobie taki nietypowy prezent na któreś z kolei urodziny. Potrzebny im był tylko kompetentny instruktor, nowoczesny spadochron, google, strój i… lista na tym się nie kończy. Wyraz: tylko chyba powinien znaleźć się w cudzysłowie.

Odpowiedni dobór sprzętu

Pożyczanie, wymienianie się sprzętem między użytkownikami raczej nie jest dobrym pomysłem. Każdy element wyposażenia (czy będzie to strój czy nowoczesny spadochron) musi być indywidualnie dobrany do potrzeb danej osoby. Wiele bowiem zależy od jego doświadczenia, a także stylu skoków, które oddaje. Początkujący powinni być szczególnie czujni przy wyborze najistotniejszego elementu – spadochronu. Podczas szkoleń wykorzystuje się takie z większymi czszami. Są one bezpieczniejsze ze względu na ich mniejszą szybkość i zwrotność, użytkownik ma zdecydowanie więcej czasu na reakcję, gdyby działo się coś niepożądanego. Na początku swej przygody ze spadochroniarstwem należy korzystać z tego typu wyposażenia, nowoczesny spadochron, którego używa doświadczony profesjonalista, okazałby się pomyłką. Wprawieni w bojach spadochroniarze muszą się liczyć ze wzrostem kosztów uprawiania tego ekstremalnego sportu. Bowiem nowoczesny spadochron, do produkcji którego wykorzystuje się najbardziej innowacyjne technologie i materiały, będzie znacznie droższy od tego podstawowego, wykorzystywanego podczas szkoleń.

Ceny sprzętu

Skoczek musi się liczyć z dużymi wydatkami. Szacuje się, że pełne, profesjonalne wyposażenie kosztuje minimum około 10 tysięcy złotych. Nie wystarczy sam nawet nowoczesny spadochron! Osoba poszukująca adrenaliny musi zdobyć także niezbędne kaski, google, wysokościomierze, zapewniające bezpieczeństwo kombinezony i rękawice. Oczywiście – w sprzedaży jest dostępne wyposażenie używane, z drugiej ręki. W tym wypadku jednak nie warto oszczędzać. Skacząc, ryzykujemy bowiem swoje zdrowie, a nawet życie, musimy mieć bezwzględne zaufanie do sprzętu, z którego korzystamy. Zainwestujmy więc w nowoczesny spadochron i akcesoria najwyższej klasy, które zapewnią nam bezpieczeństwo.

Gdzie znajdziemy profesjonalny sprzęt?

Sprzęt zakupić najlepiej w sklepie spadochronowym, specjalizującym się konkretnie w tej dziedzinie. W Polsce jednak nie ma ich wielu, więc profesjonaliści sprzęt zdobywają zwykle podczas wyjazdów zagranicznych. Zwykle jednak na realizację transakcji trzeba poczekać, bo sklepy nie dysponują na bieżąco np. wszystkimi modelami spadochronów.

Warto uzbroić się w cierpliwość, spadochron z półki dużego marketu prędzej czy później na pewno nas zawiedzie.